31 maja 2015 r. relikwiarz bł. Marty zawitał do Zaporoża. Znajduje się tam Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego – rzymskokatolicka konkatedra diecezji charkowsko-zaporoskiej. 

zaporoze Kościół został zaprojektowany przez ukraińskich architektów z Zaporoża, a wzorowany był na bazylice św. Piotra w Rzymie. W 1999 został poświęcony kamień węgielny, a w 2004 r. odbyła się konsekracja świątyni.

Relacja s. Marty z Zaporoża: „To parafia, której klimat odcisnął swój głęboki ślad w sercu. Tutejszy lud wiernych tworzy ze swoim duszpasterzem – ks. biskupem Janem Sobiło – atmosferę głębokiej przyjacielskiej życzliwości, a jednocześnie traktuje go jak ojca. Parafia tętni prawdziwym, chrześcijańskim życiem i spontanicznością. Mnóstwo dzieci i młodzieży przychodzi do świątyni jak do domu. Oni czują się tu naprawdę jak u siebie. Parafia pięknej przyszłości. Pan niech błogosławi, a Błogosławiona niech oręduje!”

1 czerwca 2015 r.

Towarzyszący relikwiom mieli okazję zwiedzić Chortycę – największą wyspę na Dnieprze, oraz muzeum Siczy Zaporoskiej (ufortyfikowany obóz kozacki). Od muzeum można zobaczyć piękną panoramę Dniepru i elektrownie wodne.
W cerkwi nastąpiło niespodziewane spotkanie z duchowieństwem Kościoła prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego – wymieniono braterskie pozdrowienia.

Wieczorem pamiątki po Błogosławionej dotarły do wspólnoty katolickiej obrządku łacińskiego w Nikopolu, którą opiekują się ojcowie saletyni. Relikwiom bł. Siostry Marty oddano cześć w sposób uroczysty już na ulicy przed sanktuarium.