VII Rocznica beatyfikacji S. Marty

Do rodzinnej miejscowości bł. Marty Wieckiej przybyło w sobotę 9 maja kilkuset pielgrzymów. Tego dnia w Nowym Wiecu obchodzono VII rocznicę beatyfikacji Siostry Marty, zwanej również Apostołką Pokoju.

Majówki z siostrą Martą od kilku lat wpisały się na stałe w życie parafii, dekanatu i diecezji. Najliczniejsze grupy przybyły do Nowego Wieca pieszo  ze Skarszew, Starej Kiszewy i Wysina. Pielgrzymi zgromadzili się przy figurze błogosławionej szarytki i św. Jana Nepomucena, do którego często modliła się w tym miejscu Marta.

Centralnym punktem wydarzenia była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Biskup Wiesław Śmigiel. Ukazał on obecnym Siostrę Martę jako idealny przykład na Rok Życia Konsekrowanego, natomiast wszystkich, bez względu na życiowe zadania, zaprosił do szukania w jej życiu cennych wskazań dla siebie.

Po celebracji odbył się pełen energii koncert ewangelizacyjny zespołu „Nieboskłonni” z Tczewa. O poczęstunek, jak co roku zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Wiecu. Relację i audycję Mszy Św. na żywo transmitowało Diecezjalne Radio Głos.

Rocz-beatyf15_thumbWięcej… 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Mateusz Glanert