1 maja 2004 r.
Obchody setnej rocznicy śmierci Sługi Bożej S. Marty Wieckiej rozpoczęły się uroczystym otwarciem wystawy o Słudze Bożej w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia w Krakowie. Ukazano na niej miejsca związane z życiem Sługi Bożej, zachowane zdjęcia rodzinne oraz niektóre z wypowiedzi osób z nią współpracujących…
Można było też obejrzeć cenne perełki: „Modlitewnik” Sługi Bożej oraz jeden spośród 21 zachowanych listów, napisanych przez nią do rodziny. Te cenne pamiątki zostały przekazane Zgromadzeniu przez jej krewnych. Są to jedyne rzeczy zachowane po Siostrze Marcie. Na ich podstawie można poznać nie tylko charakter pisma, ale przede wszystkim jej ducha.
20 maja 2004 r.
W Muzeum Regionalnym w Janowie Lubelskim miało miejsce otwarcie wystawy przygotowanej przez P. Andrzeja Albiniaka. W celu urządzenia wystawy wypożyczył on z archiwum sióstr miłosierdzia wiele eksponatów, m. in. oryginał listu S. Marty, strój szarytki, kopię obrazu W. Kossaka przedstawiający siostrę opatrującą żołnierza itp… S. Marta miała całą jedną salę do „swojej dyspozycji”!
29 maja 2004 r.
W Śniatynie miały miejsce uroczystości związane z 100-tną rocznicą śmierci Sługi Bożej S. Marty Wieckiej. W godzinach rannych Abp lwowski kard. Marian Jaworski złożył kwiaty na grobie S. Marty, przywitał zgromadzonych pielgrzymów i modlił się o rychłą beatyfikację Sługi Bożej. O godz. 11 metropolita Lwowa przewodniczył uroczystej Eucharystii w kościele pw. M.B. Szkaplerznej. Następnie licznie przybyli goście (w tym siostry szarytki i rodzina s. Wieckiej) uczestniczyli w festynie parafialnym, podziwiając przygotowany program artystyczny. Uroczystość zakończyło nocne czuwanie w kościele.